Новини

Участь представника СумДПУ в проєкті Science at Risk

У квітні 2024 р. в рамках проєкту Science at Risk відбулася презентація білих книг, створених українськими вченими. 30 науковців протягом дев’яти місяців в експертних робочих групах, збирали дані та ідеї щодо збереження, відновлення та розвитку української науки, проаналізували виклики, які постали через війну, і запропонували шляхи їх подолання.

Завідувач науково-дослідного сектору СумДПУ, професор кафедри бізнес-економіки та адміністрування Віталій ОМЕЛЬЯНЕНКО в межах проєкту координував підготовку білої книги «Дослідницька інфраструктура в умовах повоєнного відновлення: від порятунку до зростання», а також був долучений до підготовки білої книги «Як трансформувати науково-інноваційну систему для повоєнного відновлення». З матеріалами білих книг можна ознайомитись за посиланням (https://scienceatrisk.org/uk/whitepapers).

В обговоренні результатів дослідження, презентації доробку команд взяли участь: Олександра Антонюк, докторка фізико-математичних наук, голова наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій, заступниця директора з розвитку та інновацій Київського академічного університету, керівниця проєкту НП Academ.City; Ольга Будник, Уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту; Ольга Полоцька, виконавча директорка Національного фонду досліджень; Денис Курбатов, заступник Міністра освіти і науки України.

Science at Risk – це платформа для вчених, які потерпають від війни. Проєкт допомагає популяризувати експертизу українських вчених, знаходити міжнародні партнерства й розповідати історії науковців.

sar1 632f5   sar3 86b65

sar2 c3a3c