Наукове дослідження старшого викладача кафедри бізнес-економіки та адміністрування, доктора філософії Олени ОМЕЛЬЯНЕНКО посіло третє місце за результатами ХІІ Міжнародного конкурсу молодих науковців пам’яті Ольги Балакірєвої «Архетипіка і публічне управління: система та механізми повоєнного миру й безпеки в умовах постмодерного світу».
Дослідження є результатом виконання держбюджетного проєкту, що виконується під керівництвом переможниці у СумДПУ імені А.С. Макаренка, та присвячене стратегіям розвитку самодостатніх громад на основі інновацій. Організаторами конкурсу стали Українська школа архетипіки Української технологічної академії (Київ, Україна), Паризький Центр дослідження сучасності і повсякденності (Париж, Франція), Департамент соціології Факультету наук про людину і суспільство Університету Монпельє-3 імені Поля Валері (Монпельє, Франція) та інші провідні заклади вищої освіти та наукові установи. Роботи учасників конкурсу оцінювали експерти з Австрії, Польщі та України.
25 червня відбулася звітна зустріч аспірантів спеціальності 015 Професійна освіта (цифрові технології), на якій були присутні гарант ОНП Олена Семеніхіна, завідувачка кафедри інформатики Неля Дегтярьова, аспіранти та їх наукові керівники. На запрошення гаранта на засіданні була присутня завідувачка відділу аспірантури і докторантури Ірина Чистякова. На зустрічі говорили про наукові результати, публікаційну активність, формальні вимоги до захисту та готовність аспірантів третього курсу захищати роботи у разових радах. Не всі аспіранти змогли приєднатися через проблеми зі світлом, проте кожен надіслав письмовий звіт із власними здобутками, чим підтвердив власні наукові пошуки. Наприкінці зустрічі гарант програми побажала аспірантам відпочити і з вересня зосередитися на продовженні дисертаційного дослідження.
На кафедрі інформатики відбулися передзахисти дисертаційних досліджень докторантів на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04: к.пед.н., доц. Руденко Юлія Олександрівна доповідала результати наукового пошуку з теми "Теорія і практика підготовки учителів інформатики до формування навичок інформаційної гігієни здобувачів освіти засобами цифрових технологій";
к.пед.н., доц. Різник Вячеслав Володимирович представляв результати свого дослідження за темою "Теоретико-практичні засади розвитку критичного мислення майбутніх економістів засобами ІТ".
Передзахисти проходили в рамках розширеного засідання кафедри інформатики, куди були додатково запрошені доктори педагогічних наук, рецензенти дисертаційних робіт, а також аспіранти спеціальності 015 Професійна освіта (цифрові технології). Останні мали можливість побачити, як відбуваються заходи такого типу, та поставити запитання доповідачам.
При кафедрі інформатики з 2020 року діє докторантура за науковою спеціальністю 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти), за результатами якої вже успішно захистилися І.В.Шишенко та П.П. Мулеса, та акредитована аспірантура за спеціальністю 015 Професійна освіта (цифрові технології), яка теж має п'ять успішних випускників – молодих науковців зі ступенем Ph.D.
У 2024 році вже більше 150 вчителів міста Суми та Сумської області взяли участь у безкоштовних тренінгах «Наздоженемо: подолання освітніх втрат з математики», які проходять на базі СумДПУ імені А.С. Макаренка та організовані громадською спілкою «Освіторія» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та уряду Японії.
Наші викладачі тренери - Чашечникова Ольга Серафимівна та Одінцова Оксана Олександрівна проводять тренінги і для трьох груп вчителів з інших областей: Луганської (06 квітня та 13 квітня), Херсонської (20 квітня, 27 квітня та 11 травня), Донецької (18 травня, 25 травня та 01 червня). Всього у цих тренінгах взяло участь близько 90 вчителів. Наші вчителі непохитні! Тримаймо стрій!
Завідувач науково-дослідного сектору, професор кафедри бізнес-економіки та адміністрування, д.е.н., проф. Віталій ОМЕЛЬЯНЕНКО став лауреатом наукової премії імені Івана ВИГОВСЬКОГО. Вчений отримав диплом за підписом ректорів, проректорів усіх університетів – засновників нагороди та право на наукове стажування і читання лекцій у двох університетах Польщі, де є наукові школи за профілем лауреата премії. Церемонія нагородження відбулася 21 травня 2024 року у залі сенату Варшавського університету у день ратифікації Польським Сеймом Гадяцької унії між Річчю Посполитою та козацьким Військом Запорізьким 1659 року. Нагородження проходить під почесним патронатом Президента Республіки Польща. Під час церемонії було зачитано вітальний лист Президента Анджея ДУДИ.
Нагорода була заснована під почесним патронатом президента Польщі у 2014 р. Центром східноєвропейських студій Варшавського університету (ініціатор), найпрестижнішими польськими університетами: Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані та чотирма університетами, розташованими вздовж східного кордону Польщі, зокрема Університетом у Білостоці, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Люблінським католицьким університетом, Жешувським університетом, а також Колегією Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом Оссолінських у Вроцлаві. Пізніше до нагороди приєдналися нові навчальні заклади: Гірничо-металургійна академія в Кракові, Академія Леона Козьмінського, Коледж Європи, Collegium Civitas, Лодзька політехніка, Познанська політехніка, Варшавська політехніка, Вроцлавська політехніка, Головна школа сільського господарства, Економічний університет у Вроцлаві, Педагогічний університет у Кракові, Аграрний університет у Кракові, Гданський, Лодзький та Вармінсько-Мазурський університети.
![mashunya 1 d8ec2](/images/News/2024/24052024_2/mashunya-1_d8ec2.jpg)
![mashunya 2 f3c1e](/images/News/2024/24052024_2/mashunya-2_f3c1e.jpg)
![mashunya 3 3e8cf](/images/News/2024/24052024_2/mashunya-3_3e8cf.jpg)
![mashunya 4 132ec](/images/News/2024/24052024_2/mashunya-4_132ec.jpg)
20 травня 2024 року, у Хорватії (м.Опатія) розпочала роботу міжнародна конференція «47th ICT and Electronics Convention – MIPRO 2024», у якій беруть участь науковці всього світу. Конференція проводиться щорічно, а її матеріали проходять подвійне сліпе рецензування, що свідчить про високий рівень наукових результатів її учасників.
Аспіранти кафедри інформатики (спеціальність 015 Професійна освіта. Цифрові технології) вкотре беруть участь у роботі цієї конференції, що дозволяє зануритися в англомовне мультикультурне середовище, представити власні результати та познайомитися із здобутками інших.
У перший день роботи конференції успішно виступила випускниця фізмату, а зараз – аспірантка кафедри інформатики – Вікторія Макарова (науковий керівник - к.пед.н., доц. Неля Дегтярьова) з проміжними досягненнями власного наукового пошуку за темою "Problems of Assessing Students' Knowledge during the Integration of Non-Formal Education into Formal Education".
21 травня 2024 року дослідження на тему "Interactive Boards as Digital Tools in the Modern Educational Process" представляла докторант Юлія Руденко (наук.консультант - д.пед.н. Олена Семеніхіна) та аспірант Євгеній Дємєнтьєв (наук.керівник- д.пед.н. Олена Семеніхіна).
22 травня 2024 року Сергій Богославський (науковий керівник - к.пед.н. Артем Юрченко) доповідав про виявлені практики використання хмарних технологій в освіті ("Detection of Existing Practices and Forecasting of Future Research in the Field of Cloud Technologies in Education").
23 травня 2024 р. звучала доповідь Дмитра Суріна (науковий керівник - д.пед.н. Олена Семеніхіна) на тему "Digital Public Health Tools: An Attempt at Classification within Ukrainian Practices".
Вітаємо аспірантів та їх наукових керівників з потужним результатом і успішним досвідом!
Відповідь на це запитання дасть команда викладачів фізико-математичного факультету, які розуміють важливість проведення науково-популярних заходів з молоддю не для "галочки", а з науково-методичною метою.
Саме про це світовій спільноті розповідала доктор педагогічних наук, професор Марина Друшляк. Участь у роботі такої потужної конференції як «47th ICT and Electronics Convention – MIPRO 2024» дозволила поділитися досвідом проведення інтелектуальних змагань Quiz "FEMMI", які мають не лише профорієнтаційну мету. Ці змагання дають можливість розвинути м`які навички (soft skills) учасників, що підтверджено результатами науково-педагогічного дослідження цілої команди науковців – А.Юрченка (к.пед.н., доц.), М.Друшляк (д.пед.н., проф), Ю.Хворостіни (к.ф.-м.н., доц.), М.Остроги (Ph.D.), В.Дубинського (аспірант), О. Семеніхіної (д.пед.н., проф).
Доповідь на тему "The Impact of Team Competitions on the Development of Soft Skills in Youth" мала успіх і схвалення учасників секційного засідання "Computers in Education".
- Імплементація науково-педагогічних досліджень у програми підготовки освітян
- Академічна доброчесність як необхідний складник становлення молодого науковця
- Гостьова лекція для аспірантів від Яна Капранова та Божени Івановської
- Cпівпраця кафедри математики, фізики та методик їх навчання з центром професійного розвитку педагогічних працівників м. Ромни