ШІ в освіті: наукова дискусія у фаховому середовищі

14 червня 2023 р. аспіранти й викладачі кафедри інформатики були учасниками круглого столу “Використання штучного інтелекту в освіті: ChatGPT і більше”. Організаторами обговорення проблем штучного інтелекту в освіті стали: Рада молодих учених при МОН України, Офіс підтримки вченого, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (УкрІНТЕІ), Інститут проблем штучного інтелекту МОН України й НАН України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» та Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Серед проблем, які підійматися, найбільше запам'яталися: ШІ в роботі молодих науковців, Перелік сервісів ШІ та їх можливостей, Можливості різних версій Open AI Chat GPT, Сфери застосування ШІ, Проблеми порушення академічної доброчесності при використанні ШІ, Застереження у використанні ШІ, Генерація ШІ несправжнього “власного” контенту, Chat GPT для викладача, Потенціал ШІ у розвитку персонального навчального середовища, Потреба реформування освіти, Використання ШІ у сфері середньої освіти.
На науковому заході були присутні близько 750 учасників (слухачів). Кожен мав можливість долучитися до активної дискусії про використання ШІ, особливо в чаті. Одним із висновків зібрання стало внесення змін до освітньо-наукових та освітньо професійних програм, програм підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників зрізних аспектів використання ШІ для освітніх цілей.

shtuchniyintelekt 2 bf19d

znimok ekrana 2023 06 14 o 105455 60ee6